ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12861619
*
nr 1286 1619
Spegel
förgylld, Rokokostil. 81x36
Utrop:
1.000 kr
Såld:
3.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 november 2019
kl 20:09:50
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/11 09:12:30
1
500 kr
4/11 16:55:41
2
700 kr
4/11 19:44:55
3
1.000 kr
4/11 19:54:40
4
1.200 kr
4/11 19:56:11
3
1.400 kr
4/11 19:56:45
4
1.600 kr
4/11 19:56:53
3
1.700 kr
4/11 19:57:29
4
1.900 kr
4/11 19:58:42
3
2.200 kr
4/11 19:59:30
4
2.400 kr
4/11 20:01:18
3
Vinnande bud
4/11 20:04:50
4
2.800 kr
4/11 20:04:50
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Bronserad. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:30
-
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:54
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1286 1619
Spegel
förgylld, Rokokostil. 81x36
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 3.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 4 november 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 4/11 09:12:30 | 1 | 500 kr |
| 4/11 16:55:41 | 2 | 700 kr |
| 4/11 19:44:55 | 3 | 1.000 kr |
| 4/11 19:54:40 | 4 | 1.200 kr |
| 4/11 19:56:11 | 3 | 1.400 kr |
| 4/11 19:56:45 | 4 | 1.600 kr |
| 4/11 19:56:53 | 3 | 1.700 kr |
| 4/11 19:57:29 | 4 | 1.900 kr |
| 4/11 19:58:42 | 3 | 2.200 kr |
| 4/11 19:59:30 | 4 | 2.400 kr |
| 4/11 20:01:18 | 3 | Vinnande bud |
| 4/11 20:04:50 | 4 | 2.800 kr |
| 4/11 20:04:50 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Bronserad. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:30 -
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:54



